چند نکته در مورد کلاسهای نظام مهندسی میبایست مد نظر قرار بگیرد که برخی از مهندسین نیاز به توجه بیشتری دارند:

۰- برای شروع بایستی به  صفحه ثبت نام آزمون مقررات ملی ساختمان مراجعه کنید و جدیدترین ویرایش هر مبحث را خرید نمایید. در ضمن دقت نمایید که برای دوره ای که قصد آزمون دارید چه منابعی معرفی شده است.

۱- شرکت در کلاسها بسیار مهم و موثر است(در هر آموزشگاه یا موسسه ای که باشد فرقی نمیکند) اما فقط حضور فیزیکی داشتن در کلاسها مشکل را حل نمیکند بلکه بایستی در طول هفته تمارین داده شده  حتما و حتما انجام شود .

۲- همه چیز به تلاش شما در طول هفته بستگی دارد . برخی مهندسین وقتی کلاس میروند در دوهفته اول دارای شور و هیجان هستند و برنامه ریزی میکنند و طبق برنامه پیش میروند اما از هفته سوم به بعد بهانه ها شروع میشود : وقت نداریم – سرمون شلوغه – مشکلات خانوادگی – بالا بودن ساعات کاری و …

تذکر : اگر واقعا قصد قبولی دارید حتما بایستی برنامه ریزی داشته باشید و تلاش کنید زیرا :

 

بهشت را به بها دهند نه به بهانه

 

 

۳- تسلط به راهنمای مبحث سیزده و راهنمای مبحث سیزده(تالیف استاد موسسیان) بسیار لازم و موثر است . برخی از مهندسین از راهنمای مبحث سیزده غافلند. فایل کتاب راهنمای مبحث سیزده در سایت موجود است.

۴- در سالهای اخیر یکی از منابع مهم آزمون نشریه ۱۱۰ جلد یک و دو میباشد . این نشریه دارای مطالب تخصصی مهمی است که توصیه اکید میشود که حتما و حتما مطالعه گردد.

۵- حداقل از دو ماه قبل از آزمون ، شروع به خواندن نمایید و هر روز یک برنامه زمانی مرتب و منظم داشته باشید.

۶- هر روز تست کار کنید . تستهای محاسباتی را شفاهی مطالعه نکنید بلکه حتما و حتما روی کاغذ انجام دهید و حتما و حتما و حتما تا به جواب آخر نرسیدید رها نکنید .

۷- کار با ماشین حساب و سرعت عمل در انجام محاسبات با آن  بسیار مهم است و شما بایستی قبل از آزمون و در زمان حل تست های روزانه به این سرعت دست پیدا کنید وگرنه سر جلسه آزمون با مشکل مواجه میگردید.

 

timemanagement

 

  مدیریت زمان +مدیریت روحی و روانی در جلسه آزمون بسیار بسیار مهم است . چکار کنیم تا این دو را تقویت کنیم ؟

 

 

time

چند عامل باعث تبحر شما در این امر میشود :

۱- مطالعه صحیح و عمیق و تسلط بر مطالب

۲- تمرین مدیریت زمان از یک ماه قبل از آزمون در منزل با حل تستهای ادوار گذشته

۳- تسلط به کار با ماشین حساب

۴- تمرین کار با کلیدواژه برای کسانیکه آزمون نظارت دارند.

۵- حل کامل تستهای محاسباتی با ماشین حساب  بر روی چرکنویس تا رسیدن به عدد نهایی ، برای آنهایی که آزمون طراحی دارند.(به اطمینان اینکه بلد هستید مساله را نیمه کاره رها نکنید . حتی اگر بلد هم بودید باز هم حلش کنید این کار تسلط و مهارت شما افزایش خواهد یافت)

key

۸- کلیدواژه و استفاده صحیح و سریع از آن در قبولی شما تاثیر بسزایی دارد . خصوصا برای دوستانی که نظارت شرکت میکنند.